Türkiye ile görüşmelerde önemli rol oynayacaktı! Esad’ın danışmanı şüpheli bir kazada öldü

Suriye ile Türkiye arasında ilişkilerde yeni bir döneme girildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beşar Esad’ın yaptığı açıklamalar da bu minvalde ilerliyor. Yaşanan açıklamaların ardından Kayseri’de yaşanan provokatif olaylar meydana gelmişti. Ardından Suriye’de yaşanan provokatif eylemler de oldukça dikkat çekici bir ayrıntı olarak ortaya çıktı.

DANIŞAMAN HAYATINI KAYBETTİ

Şimdi ise yeni bir gelişme daha yaşandı. Geçtiğimiz Çarşamba Suriye Devlet ajansı SANA’da yer alan, Suriye Devlet Başkanlığı Siyasi ve Medya Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Özel Danışman Luna El Şibil salı öğleden sonra Şam’a giden yollardan birinde trafik kazası geçirdi” denildi.

Açıklamanın devamında, “Kaza, kendisini taşıyan aracın savrulmasına ve yoldan çıkmasına yol açtı. Burada araç birkaç yere çarptı ve bu da danışmanın ciddi şekilde yaralanmasına neden oldu. Danışman başındaki kanama nedeniyle uzman sağlık ekibi tarafından tedavi edilmek üzere Şam’daki bir hastaneye götürüldü” ifadesi yer aldı. Suriye Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada Beşar Esad’ın Özel Medya Danışmanı Luna El Şibil, hayatını kaybetti.

TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAKTI

Hayatını kaybeden Şibil’in, Türkiye ile Suriye arasındaki görüşmelerde önemli bir aktör olması bekleniyordu. Ayrıca Şibil’in general kocası ise İran destekli Haşdi Şabi tarafından geçtiğimiz günlerde Esad’ın Şam’da bulunan sarayından özel operasyonla tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir